15 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Jaka jest geneza tego święta i jakie ma znaczenie? Otóż okazuje się, iż jedna historia może zmienić świat.

klasa 1

Wszystko zaczęło się od wydanej w 2003 r. książki Petera H. Reynoldsa ,,Kropka”. Jej bohaterka, dziewczynka o imieniu Vashti podczas plastyki odmawia rysowania.Nic nie zrobi, nic nie narysuje, bo nie, nie i kropka.Nauczycielka odpowiada:,, Dobrze, ale kropkę, to chyba potrafisz postawić”.

kropkowy taniec

Następnego dnia Vashti widzi swoją postawioną od niechcenia kropkę powieszoną w złotej ramce na ścianie nad głową nauczycielki. Od tego dnia wszystko się zmienia a Vashti staje się specjalistką od kropek.

OP w Dniu kropki

Kiedy podczas swojej kropkowej wystawy spotyka chłopca, który twierdzi,że nie potrafi rysować, prosi go o postawienie kreski. Bo kreskę , to chyba potrafi on zrobić. 

Tak więc Dzień kropki to święto, które ma nam uświadamiać i przypominać, że wszyscy jesteśmy w czymś mistrzami, potrafimy zrobić coś wyjatkowego, trzeba tylko w to wierzyć i podejmować próby. Tego tez dnia, który jest świętem kreatywności skupiliśmy się na rozwoju swoich pasji i talentów.Dzieci z klas 0-III mogły opowiedzieć o nich, niektóre z nich nawet je przedstawić. Ten dzień był tez okazją do odkrycia swoich mocnych stron i uwierzenia,iż śmiało można je zaprezentowac wszystkim.

Każdy mógł stworzyć swoje kropkowe dzieło, a naszą zabawę zwieńczył wpólny ,kropkowy taniec.

Skip to content